KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13138515
nr 1313 8515
Helge Nysell
(1900-1963), Sverige
Oljemålning, Stilleben med pelargon, Signerad Nysell. Olja på duk, oramad, 40x50 cm
Helge Nysell, svensk bildkonstnär född 1900, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 mars 2020
kl 18:18:06
100 kr
150 kr